LinkedIn: 25 ekspertët kryesorë të mediave sociale për tu ndjekur

udhëzues të marketingut të lidhur

Jason miller postuar së fundmi në mediat sociale se ai ndjehej sikur të kishte lindur kur më në fund u botua krijimi i tij më i ri. Pa dyshim që ai është krenar për këtë fëmijë! Udhëzues i sofistikuar i tregtarit për LinkedIn është fantastike… krijuese, shumëngjyrëshe dhe e mbushur me këshilla nga profesionistë të ndryshëm të marketingut, raste të ndryshme përdorimi dhe një mori burimesh. Nëse nuk e keni shkarkuar akoma - shkarkojeni dhe shfrytëzojeni atë si një listë kontrolli për mënyrën se si po e vendosni në punë rrjetin e biznesit tuaj në LinkedIn!

Ky udhëzues është shkruar me ju në mendje, tregtar i sofistikuar. Bëhuni gati për të çuar në nivelin tjetër marketingun tuaj të mediave sociale, prekni mendësinë profesionale dhe përqafoni mundësitë e mëdha që presin - rrisin vetëdijen, ndikojnë në perceptimin, gjenerojnë plumba dhe në fund të fundit sjellin të ardhura me LinkedIn.

Shkarkoni eBook tonë të ri dhe mësoni:

  1. Pse biznesi juaj duhet të tregtohet në LinkedIn
  2. Si të shfrytëzoni zgjidhjet e fuqishme të marketingut të LinkedIn për të drejtuar objektivat tuaja
  3. Si të zgjeroni mundësinë e arritjes tuaj Marketing Përmbajtja duke ndarë përmbajtje përkatëse dhe të synuar me profesionistët e botës
  4. Si të angazhoni profesionistë të biznesit me reklama të pasura me shfaqje dhe reklama me shumë shënjestër të tekstit
  5. Edhe me shume!

Absolutisht më hodhën jashtë për të zbuluar se isha renditur në mesin e udhëheqësve të tjerë në industri që unë i admiroj dhe i respektoj aq shumë! Këtu është lista:

  1. Jay Baer - Kryetar, Autor, Konsulent me blog Binduni dhe shndërroni. Cicëroj: @jaybaer LinkedIn
  2. Michael Brenner - Drejtor i Lartë, Marketingu Global në SAP, President dhe Bashkëthemelues
    i Biznesit2Komuniteti me blog B2B Marketingu i Brendshëm. Cicëroj: @BrennerMichael LinkedIn.
  3. Michael Brito - Drejtori i Grupit Media dhe Angazhimi në WCG, një kompani W2O me blog Britanik. Cicëroj: @Britopiane LinkedIn.
  4. Jeff Bullas - Konsulent, Kryetar, Blogger. Cicëroj: @jeffbullas
    LinkedIn.
  5. Brian Carter - VP i marketingut në Infinigraph, Autor, Kryetar. Cicëroj: @briancarter LinkedIn.
  6. Brian Clark, Themelues dhe CEO i Copyblogger. Cicëroj: @copyblogger LinkedIn.
  7. Heidi Cohen - Kolumnist. Cicëroj: @heidicohen Linkedin.
  8. Steven Farnsworth - Shefi Strateg Digital në Jolt, Marketingu Dixhital, Autori, Kryetari. Cicëroj: @steveologji Linkedin.
  9. Barry Feldman - Pronar në Feldman Creative, Kryetar. Cicëroj: @FeldmanCreative Linkedin.
  10. Ann Handley - Shefe e përmbajtjes në Profesorët e marketingut, Autori. Cicëroj: @annhandley LinkedIn.
  11. Matt Heinz - President në Heinz Marketing Inc. Twitter: @HeinzMarketing
    LinkedIn
  12. Douglas Karr - CEO i DK New Media, Kryeshefi i marketingut në CircuPress, Autori. @douglaskarr LinkedIn
  13. Jason Keath - CEO i Social Fresh. @jasonkeath LinkedIn
  14. Nichole Kelly - CEO në Eksploruesi i mediave sociale, Autori dixhital i SME-së, Kryetari. @Nichole_Kelly LinkedIn.
  15. Dave Kerpen - CEO i pëlqyeshëm lokal, autor, drejtues. @DaveKerpen
    LinkedIn.
  16. Stephanie Sammons - Themelues i Këshilltar me tel, Kryetari. @StephSammons LinkedIn.
  17. David Meerman Scott - Strategjist i marketingut, folësi, autori. @dmscott LinkedIn.
  18. Jason miller - Menaxheri i vjetër, Marketingu i përmbajtjes, Zgjidhjet e LinkedIn të marketingut. @JasonMillerCA LinkedIn.
  19. Lee Odden, CEO në Marketingu Online i TopRank, Autori, Folësi @leeodden LinkedIn.
  20. Joe Pulizzi - Themelues në Marketing Përmbajtja Instituti, Autori, Folësi. @JoePulizzi LinkedIn.
  21. Viveka Von Rosen - LinkedIn Ekspert, Autor. @LinkedInExpert LinkedIn.
  22. Neal Schaffer - Autor, Kryetar. @NealSchaffer LinkedIn.
  23. Koka Sexton - Menaxheri i marketingut Global Sr. në LinkedIn. @kokasexton LinkedIn.
  24. Mike Stelzner - Themelues i Social Media Examiner, Autori. @Mike_Stelzner LinkedIn.
  25. Todd Wheatland - VP e marketingut në Shërbimet Kelly, Autor, Kryetar. @ToddWheatland LinkedIn.

4 Comments

  1. 1
  2. 2
  3. 4

    Në artikullin e mësipërm siç keni përmendur disa parathënie në lidhje me marketingun në rrjetet sociale; për ato arsye unë padyshim që do ta shkarkoj eBook-un tuaj! Një gjë më shumë që keni postuar një listë vërtet të admirueshme të njerëzve.

Çfarë mendoni ju?

Kjo faqe përdor Akismet për të reduktuar spamin. Mësoni se si përpunohet komenti juaj.